Úvod > Aktuality > Cheb zažil úspěšný pátý ročník benefiční akce Den pro Hospic v prostorách chebské Papírny

V prostorách chebské Papírny se v pátek 6. a sobotu 7. září uskutečnil již pátý ročník benefiční akce DEN PRO HOSPIC. Tato charitativní akce, jejíž výtěžek putuje na podporu činnosti mobilního hospice Sv. Jiří, přilákala stovky návštěvníků všech věkových kategorií, kteří se aktivně zapojili do bohatého programu a podpořili tak dobrou věc.

Páteční večer odstartoval populární divadelní komedií "Ani za milion", kterou si diváci nesmírně užili a následně se zúčastnili dražby vín, která přinesla další významný příspěvek na podporu hospice.

Sobota 7. září pak přinesla celodenní program pro všechny generace, zahrnující bazar oblečení, tvořivé dílny, malování hennou, malířské workshopy, skákací hrady a mnoho dalších aktivit. Nechyběla ani vernisáž fotografií a maleb, kde návštěvníci mohli obdivovat díla místní umělkyně. Po celý den bylo připraveno výtečné občerstvení a atmosféru završil závěrečný koncert spojený s emocionálním "poselstvím andělům".

"Je skvělé vidět tolik lidí, kteří přišli nejenom strávit příjemný den, ale především podpořit naši činnost," řekla ředitelka Hospice Sv. Jiří, Alena Votavová. "Pátý ročník Dne pro Hospic se stal významnou událostí nejen pro naše město, ale také pro všechny, kdo se snaží zlepšit podmínky péče o nevyléčitelně nemocné. Díky podpoře našich návštěvníků a partnerů jsme schopni dále poskytovat kvalitní a potřebnou péči těm, kdo ji nejvíce potřebují."

Výnosy z benefiční akce (předběžný výtěžek činí 268 779 Kč, přičemž sbírka na portálu donio stále běží https://donio.cz/den-pro-hospic-2024) budou použity na zajištění léků a zdravotnického materiálu, které jsou pro chod hospice nezbytné. Děkujeme všem, kteří přispěli k úspěchu této akce a těšíme se na příští ročník, který opět přinese radost, pomoc a naději.

144.jpg 275.jpg

Fotogalerie: Facebook