Úvod > Aktuality > Cheb hostil benefiční koncert na podporu Hospice Sv. Jiří

Cheb hostil benefiční koncert na podporu Hospice Sv. Jiří

Cheb, 7. září 2024 – V Chebu se 7. září 2024 uskutečnil mimořádný benefiční koncert, pořádaný městem Cheb. Na akci vystoupil renomovaný amatérský smyčcový soubor Collegium musicum Fulda, který přivezl do Chebu bohatý repertoár klasické hudby, zazněly skladby od Dvořáka, Mozarta a dalších.

Collegium musicum Fulda, založený v roce 1980 ve městě Fulda, je uznávaným tělesem s dlouholetou tradicí. Soubor přináší radost a inspiraci svým zaměřením na klasickou hudbu a především svou vysokou úrovní hudebního projevu.

Výtěžek z benefičního koncertu bude použit na nákup léků a zdravotnického materiálu pro pacienty Hospice Sv. Jiří. Tato podpora je nezbytná pro zajištění kvalitní péče o nevyléčitelně nemocné pacienty, kterým hospic poskytuje své služby v rámci Karlovarského kraje.

„Děkujeme všem, kteří se na organizaci koncertu podíleli, i všem, kteří svou přítomností a příspěvky pomohli podpořit služby hospice,“ uvedli zástupci Hospice Sv. Jiří.

Tato událost opět ukázala, že umění může nejen těšit duši, ale i významně pomoci.

Fotogalerie z koncertu: Facebook